kapak
Herkes bilir ki ilk intiba çok önemlidir. Uzman ellerden çıkmış başarılı bir kapak tasarımı kitaba güven, kalite ve saygınlık katar. Esere uygun hazırlanmış bir kapak tasarımı, kitap hakkında okurun gözünde olumlu bir ilk izlenim oluşturur. Kötü hazırlanmış, özenilmeden ve üzerine düşünülmeden yapılmış bir kapak ise tam tersi bir yargının habercisidir.
Tasarımcılarımızın istediğiniz gibi bir kapak hazırlayabilmesi için aklınızdakileri bize doğru şekilde aktarabilmeniz çok önemlidir. Böylelikle hem sizin arzu ettiğiniz hem de bizim içimize sinen bir ürün ortaya çıkar. Aklınızdakileri anlatmakta zorlandığınızda ise kitabınızın kapak çalışmasını grafiker arkadaşlarımıza teslim edersiniz. Konusunda yetkin arkadaşlarımızın hazırlayacağı örnekler belki de düşündüklerinizden çok daha iyi olacak ve içinize sinen bir kapak tasarımı ortaya çıkacaktır.
Biz kapaklarda kullanacağımız görsellerin muhakkak telifli olmasını isteriz. Tavsiye edeceğiniz ve kapağınızda kullanılmasını istediğiniz görseller, telifi ödenmiş çalışmalar arasından seçilmelidir. İleride muhtemel bir sorun yaşamaktansa, kullanılacak tüm görsellerin telifli olmasına özen gösteriyoruz. Eğer kullanılacak görsel sizin tarafınızdan gelecekse bunun da ya telifi alınmalı ya da telifin size ait olduğu bilinmelidir.

ARKA KAPAK
 
Ön kapak nasıl tanışma ve ilk intiba için önemliyse, kitabınızın arka kapağı da okuyucunun ilgisini çekme açısından yine aynı derecede öneme sahiptir. Ön yüz kitabınızın görsel yönden zenginliğini, arka kapak ise içeriğinin ne derece dolu olduğunu ortaya koyar. Konu ve içeriğine göre farklılık gösterebilir ama klasik yol, arka kapakta en vurucu cümleler, güçlü alıntılar kullanılması şeklindedir. Sağlam bir cümle, etkili içeriğe sahip bir paragraf veya bilgi içeren bir bölüm kitap hakkında bilgi verdiği gibi okuyucuyla bağlantı kurmada da yardımcı olur.
Bunların dışında kullanılacak başka yollar da var: Yazarın biyografisi, ünlü ya da işinin ehli birkaç kişiden alınacak kitapla ilgili yorumlar da arka kapak için uygundur. Büyük ihtimal bir kitabı alırken siz de bu yolları takip edersiniz.

Bu kategoride ürün bulunamadı.