Dağıtım ve Satış
Armoni Yayınları, arkasında otuz bir (31) yıllık bilgi ve birikime sahip, en tecrübeli kitap dağıtım firmalarından biri olan İstanbul Dağıtım A.Ş'nin dağıtım ağını kullanır.
Armoni Yayınları da diğer yayıncılar gibi Türkiye'de faaliyet gösteren dağıtım firmaları ile çalışmaktadır. Farkımız ise kendi dağıtım ağımızın olmasının yanı sıra diğer dağıtımcılarla da ciddi ve uzun yıllara dayanan ilişkimiz olmasıdır.
Yayınladığımız tüm kitapların dağıtımı, tanıtımı ve pazarlaması konusunda elimizden gelen tüm gayreti göstermekle birlikte, kitabevlerinin raflarına hangi kitabı koyacaklarına biz karar veremiyoruz. Kitapçılar raflarında hangi kitabı bulunduracaklarına kendileri karar verir.
Kitap satışı da çoğu şeyde olduğu gibi çoğunlukla tesadüf ya da şansa bağlıdır. Bazen de bir sihirli elin gelip size dokunması gerekir. İşte bir yayıncı, bu elin size dokunmasını sağlamak için uğraşır. Tekrardan üstüne basa basa belirtmekte fayda var ki, her gün onlarca kitap yayınlanıyor ancak çok düşük oranı başarı ve satış şansı yakalayabiliyor. Dolayısıyla ülkemizde hiçbir yayınevinin  kitap dağıtım ve satış garantisi verebilmesi mümkün olmuyor. Burada kimseye kızmaya hakkımız yoktur, çünkü herkes satabileceği kitabı (ürünü) bulundurup ona yatırım yapar. Adı duyulmamış bir yazarın satış garantisi yoktur ve bu koşullarda raflarda yer edinmeleri ise oldukça zordur.
Yayınladığımız kitapların tanıtım bültenleri e-posta yoluyla faaliyet gösteren her dağıtım, kitabevi ya da internet sitelerine gönderilir. Bazen de kitaptan dağıtımcılar başta olmak üzere Vatan, Sabah, Cumhuriyet, Yeni Şafak, Dünya, Hürriyet, Sözcü, Akşam, Milliyet, Birgün gazetesi gibi kitap eki yayınlayan gazetelere, yine çeşitli dergilere, kitap tanıtımı yapan tv kanallarına numune kitap gönderilir.  D&R, Nezih, Remzi, Alkım, Kitapsan, İmge, Mephisto, Arkadaş, TveK, İnkılap gibi zincir mağazaların yanı sıra birçok şehirdeki küçük-büyük kitapçıya ulaştırılır. Yayınladığımız kitaplar idefix, kitapyurdu, d&r, kitapsec, hepsiburada, pandora, babil.com gibi onlarca satış sitesinden de kolaylıkla temin edilebilir. Satış oranlarını artırabilmek için elimizden geleni yapıyoruz. Çünkü satabildiğimiz her kitaptan belli bir kazanç elde ediyoruz.
Bu kategoride ürün bulunamadı.